Yer imleri

Baldur Kapısı 3

Alternatif isimler:

Baldur's Gate 3 çok kaliteli bir RPG'dir. Ancak, bu geliştiriciden başka bir şey beklenmiyordu. Oyunun adındaki üçlü oldukça basittir, bu nedenle öncekilerden ayırt edilebilir. Anlatı, daha önce piyasaya sürülen oyunlarla bağlantılı değildir ve tanıdık bir evrende ayrı bir hikayedir. Önceki bölümleri kaçırmış olsanız bile oynayabilirsiniz.

Oyundaki grafikler mükemmel, özellikle diyaloglar sırasında görüntü üzerinde çalışıldı. Yüzler canlandırılmış, karakterler çok güzel görünüyor. Görünüşte çekici olmayan yarışlar bile, bu tür oyunlarda olduğundan tamamen farklı bir şekilde çizilir.

Oyuna başlamadan önce karakter editörüne yönlendirileceksiniz. Oldukça fazla ayar var. Irk, görünüm, isim ve hatta yüksekliği seçin. Bir yarış seçerken dikkatlice düşünün. Burada genellikle başkalarının karakterinize karşı tutumunu etkiler. Temsilcileri kötülükleri ve zulümleri ile ünlü bir ırk seçtikten sonra - başkalarının agresif tepkisine şaşırmayın. Oyunu gerçekten daha ilginç kılıyor bence.

Sonra sınıfa karar vermeniz gerekiyor.

Ana sınıflar:

  • Savaşçı
  • Rahip
  • Sihirbaz
  • Hileli

Her sınıfın birkaç alt sınıfı vardır. Bu kısımda oyunun dengesi mükemmel değil. Cephanelerinde sihir olan tüm sınıflar çok daha ilginç. Daha fazla saldırı seçeneğine sahipler ve geliştirilebilecek becerilerin sayısı sıradan savaşçılardan çok daha fazla.

Oyun, karakterinizin yumuşakçalar tarafından kaçırılmasıyla başlar. Sonunda kahramanınızı bu kabus yaratıklarından birine dönüştürmesi gereken bir parazit larvasının beynine yerleşin. Ve hiçbir şey planlarının gerçekleşmesini engelleyemezdi, ama sonra ejderha binicileri Moluscoid uçan gemisine saldırdı. Savaş sırasında kendinizi bilmediğiniz bir diyara atılmış buluyorsunuz. Bulunduğunuz bölgede iki klan arasında bir savaş var. Beyindeki parazitten kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışırken, dönüşüm süreci çok ileri gitmeden kendinizi bir yüzleşmenin içinde buluyorsunuz ve Baldur's Gate 3

oynadığınızda bundan sonra ne olacak?

Oyundaki savaş modu sıra tabanlıdır, her birim birkaç aşamada çalışır - hareket, saldırı ve küçük eylem. Çevre ile etkileşim mümkündür. Düşmanlar donmuş su birikintilerine düşer ve yağ güzelce tutuşarak hasar verir. Su asidi yıkayabilir.

Kahramanınız tek başına seyahat etmez, oyun sırasında size yardım etmek için bir dövüşçü ekibi kuracaksınız. İstatistikleri, seviye atladıkça seçici olarak yükseltilebilir.

Savaşçıların her birini farklı ekipman, zırh ve silahlarla donatmak mümkündür. Savaşçıların üzerine ne koyarsanız koyun onlara görünür olacak. Geliştiriciler en küçük ayrıntıları bile düşünmüşlerdir.

Birçok durumda, bir eylemin başarısı, tıpkı bir masa oyununda olduğu gibi,'lik yirmi yüzlü bir zarın atılmasıyla belirlenir. Masa oyunlarının RPG türünün öncüsü olduğu bir sır değil.

Ana hikaye ilginç, oyundan kopmak zor. Diyaloglar iyi yazılmış ve oldukça duygusal. Oyunda romantizm bile var.

Baldur's Gate 3 PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Bu şaheseri Steam pazarından veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Hemen oynamaya başlayın! Oyunda ilginç bir hikaye ve devasa bir büyülü dünya bulacaksınız!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more