Yer imleri

Baldur Kapısı: Karanlık İttifak 2

Alternatif isimler:

Baldur's Gate: Dark Alliance 2, yayıncının her RPG hayranı tarafından bilinen klasik 2004 oyununun başka bir limanıdır. Dokular elden geçirildi ve oyun yeni motora taşındı, ancak ara sahneler ve açılış ekranları bir nedenden dolayı gözetimsiz kaldı. İnsanlar bu oyunları grafik kalitesi için değil, bazı yerlerde resmi biraz daha iyi görmek istiyorum. Seslendirme eski versiyondan kalmıştır. Bununla oyunda her şey yolunda, şikayet yok. Ancak bu daha çok bir kelime oyunu, arsa tüm bu eksiklikleri telafi ediyor. Bu oyunda, dünyayı kurtarırken birçok yeri keşfetmeniz ve kahramanınızın becerilerini geliştirmeniz gerekiyor.

Oyunun aksiyonu, ilk bölümün bitiminden hemen sonra kronolojik olarak gerçekleşir. Önce ilk bölümün üzerinden geçmeniz önerilir, sonra her şey daha net olacaktır. Ama ayrı bir hikaye olarak, oyun oldukça ilginç.

Baldur's Gate: Dark Alliance 2'yi oynamadan önce, lütfen bir karakter sınıfı seçin.

Burada açıkça daha fazla seçim özgürlüğü veren beş sınıf var.

  • İnsan Barbar
  • Elf Büyücü
  • Kara Elf Keşişi
  • Cüce Rogue
  • İnsan Rahip

Bu sefer daha iyi bir dengeyle, sınıflardan herhangi biri oynanabilir. Oyuna başladıktan sonra seçtiğiniz karaktere isim verebileceksiniz.

Açılış sahnesinde, oyunun ilk bölümünün sonunda kulenin yıkılmasının kapıların açılmasına yol açtığını öğreneceksiniz, buradan birçok kötü ruh dünyaya aktı. Dünyaya yönelik tehdit senin hatan yüzünden ortaya çıktığından, onu kurtarmak sana kalmış.

Ardından ıssız bir yola atılırsınız. Geçtikten sonra biraz ileride yaralı bir savaşçıyla karşılaşıyorsunuz. Kızıl Dişler tarafından saldırıya uğrayan kervanı koruduğunu, savaştan mucizevi bir şekilde kurtulduğunu ve adının Kiira olduğunu söylüyor.

Ayrıca, saldırganların müfrezelerinden birinin yanında birkaç kişiyi yakındaki ormana götürdüğünü söylüyor. Ancak ikinci müfrezeden savaşçıların Wayfork köyüne gittiklerini ve bu kasabayı yakmak istediklerini duydu.

Ona yardım etmeyi kabul edersiniz, ilk ekibi bulmak için ormana doğru yola çıkarsınız ve Kiira ile ikinci ekiple ilgilenmek üzere Wayfork yakınlarında buluşmak üzere bir görüşme ayarlarsınız.

Ardından ne olduğunu Baldur's Gate: Dark Alliance 2

oynarken öğrenebilirsiniz.

Oyundaki ana hikayeye ek olarak yan görevler de üstlenebilirsiniz. Oyundaki diyaloglar iyi yazılmış, oyun bağımlılık yapıyor. Her seviye atladığınızda, yeteneklerden birini geliştirme veya yeni bir tane öğrenme fırsatı elde edersiniz. Zaman içinde ilerledikçe, altınla birlikte mağlup edilen düşmanlardan en iyi şekilde elde edilen silahları ve giyim eşyalarını değiştirin. Seviye atlamak için gereken deneyim miktarı, ilk bölüme göre daha hızlı birikir.

Oyunu daha önce olduğu gibi kaydetmek sadece özel kaidelerde mümkündür, yoksa kaydedip geri dönebileceğiniz bir yere ulaşmak için teleport parşömenlerini kullanmanız gerekecektir.

Oyunda günün saati değişiyor. Hava da değişiyor.

Çevredeki nesnelerin çoğu etkileşime giremez, ancak içinde depolanan çeşitli kaynakları çıkarmak için kırılabilen variller veya sandıklar vardır.

Baldur's Gate: Dark Alliance 2 PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Oyunu Steam pazarından veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Kurtarılması gereken oyunda kahramanını bekleyen koca bir dünya var, hemen oynamaya başla!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more