Yer imleri

Baldur Kapısı: Karanlık İttifak

Alternatif isimler:

Baldur's Gate: Dark Alliance eski bir konsol oyununun yeniden basımı. Genel olarak, bu tam olarak bir yeniden sürüm değil, oyun yeni dokularla yeni bir motorda yeniden yaratıldı. Orijinalden, profesyonel oyuncular tarafından bir kerede gerçekleştirilen karakterlerin görsel tasarımını minimal farklılıklar, müzik ve seslendirme ile bıraktılar. Doğal olarak, arsa değişmeden kaldı.

Oyuna başlamadan önce, mevcut üç karakterden birini seçmelisiniz.

  • İnsan Okçu
  • Cüce Savaşçısı
  • Elf büyücüsü

Geliştiriciler denge sistemi üzerinde biraz düşünmediler, çünkü savaşçının en güçlü birim ve büyülü yeteneklere sahip en zayıf Elf olduğu ortaya çıktı. Daha sonraki seviyelerde birçok güçlü saldırı seçeneği var, ancak bunlar onu çok kırılgan yaptı. Hasardan kaçınmak için sürekli hareket etmeniz gerekecek ve bu bile hayatta kalmayı garanti etmiyor.

Herhangi bir zamanda kaydetmek mümkün olmayacaktır. Bu, konumun başında ve bazen birkaç yerde daha bulunan özel anıtlar gerektirir. Bir sonraki savaştan önce kendinizi korumak için seviye boyunca düzenli olarak ileri geri yürümek zorunda kalacağınıza hazırlıklı olun. Alternatif olarak, şehirde önemli miktarda ışınlanma parşömeni depolayabilir ve orada tasarruf edebilirsiniz. Ancak bu seçenek her yerde mevcut değildir.

Oyun, seçiminize bağlı olarak kahramanınızın veya kahramanınızın bir gece yürüyüşüne çıkması ve onunla birlikte sağlam miktarda altın almasıyla başlar. En akıllıca bir davranış olmadığı için, bir soyguncu çetesinin kurbanı olur, kafasına bir sopa alır ve tüm değerli eşyalarını kaybeder. Hayatını kaybedebilirdi ama sonra gardiyan müdahale eder, korkmuş soyguncular kaçar. Ve devriye, Elven Song adlı en yakın meyhaneye kadar size eşlik ediyor. Orada kahramana yardım edilir.

Kahraman, alçak saldırılarından dolayı kötü adamları affedemez ve intikam almak ve çalınan malı iade etmek için suçluları bulmaya karar verir. Bunun için şehrin altındaki kanalizasyonları ve hatta daha derin zindanları keşfetmeniz gerekecek. Periyodik olarak, bir sonraki konumdan geçtikten sonra tekrar meyhaneye dönersiniz. İlk seviyelerde, bu kurum geçici bir karargah gibi bir şey haline gelir.

Soruşturma sırasında kahraman, Baldur's Gate: Dark Alliance oynarken hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz daha ciddi bir meseleye karışır.

Geçmek için, hepsini tüccarlardan satın alabileceğiniz daha güçlü silahlara ve zırhlara ihtiyacınız olacak. Ancak ilk seviyelerde, düşmanları yenmek için çok fazla değerli eşya alamıyorsunuz. Kaydetmeye çalışın.

Seviye atladığınızda, hangi beceriyi yükselteceğinizi seçersiniz.

Seviyeler çok karmaşık değil, temel olarak tüm düşmanları yok etmeniz ve patronla uğraşmanız gerekiyor. Patrona doğrudan saldırmaya çalışmayın. En iyi taktik, saldırılarını atlatmak ve arada sırada yetenekleri beklemedeyken kendinize vurun.

Baldur's Gate: Dark Alliance PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Ancak oyunu Steam pazarından veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Kahramanın beladan kurtulmasına ve dünyayı kurtarmasına yardım etmek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more