Yer imleri

Şehirler XL

Alternatif isimler:

Cities XL kentsel simülasyon unsurlarıyla ekonomik strateji. Oyun artık uygun grafiklere sahip bir klasik. Oyunda dünya çapında şehirler inşa etmeli ve yönetmelisiniz.

Her şey, büyük bir metropole dönüştürmeniz gereken küçük bir köyle başlar.

Burada ihtiyacınız olacak:

  • Konut binaları inşa et
  • Ulaşım altyapısının geliştirilmesi
  • Tesis ve fabrikalarda üretim kurun ve kurun
  • Yeni yerleşim yerleri için uygun yerleri seçin
  • Madencilik

Oyunda sizi bekleyen görevlerin çok basitleştirilmiş bir listesi.

Oyun ilk bakışta bir şehir kurma simülatörü gibi görünebilir. Ancak içindeki görevler şehrin inşasından çok daha geniştir. Başarılı bir gelişme için, bazıları yerleşiminizin yakınında bulunmayabilecek veya hatta kıtada tamamen bulunmayan kaynak stoklarınızı sürekli olarak yenilemeniz gerekecektir.

Madencilik, bir çölün ortası gibi, yaşanılmaz yerlerde yerleşimler kurmayı gerektirir. Bu agresif ortamda, bu tür şehirlerdeki insanların yaşamına uygun koşulların yaratılması gerekmektedir.

Şehirlerin her biri sıfırdan inşa edilmiştir ve küçük bir köyden teknolojik olarak gelişmiş bir metropole kadar tüm evrim yoluna gitmelidir.

Playing Cities XL, her şehre yeterince dikkat etmenizi ve her şeyin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için mükemmel bir dengede olduğundan emin olmanızı gerektireceğinden oldukça zorlu olacak.

Yol tasarımına dikkat edin. Bu göründüğünden daha önemli. Lojistikle ilgili zorluklar varsa, en büyük üretim tesisleri bile tam kapasite ile çalışamayacak. Şehir sürekli trafik sıkışıklığı ile kısıtlanırsa, nüfus da mutlu olmayacaktır.

Şehir sakinleri oyunda önemli bir rol oynamaktadır. İnsanların eğitim alabileceği yeterli kurumlar oluşturun. Sakinlerin işten sonra dinlenebilecekleri eğlence merkezleri oluşturun.

Oyunda birkaç tür ev var. Şehrin her semtinin kendine özgü bir binası var. İnsanlar eğitime göre yerleştiriliyor. Daha eğitimli kiracılar, yaşamak için daha rahat koşullara ihtiyaç duyacaklar. Oldukça garip bir karar, ancak görünüşe göre doğru geliştiricilere öyle görünüyordu.

Oyun sizi uzun süre meşgul edebilir. Dünya büyük, birçok kıta var ve her şeyi inşa etmek kolay olmayacak.

Şehirler birbirinden çok farklı değil. Zamanla, iyi kararları fark edebilecek ve gelecekte yeni yerleşimler tasarlarken bunları kullanabileceksiniz.

Geliştiriciler, oyunda kendi değişikliklerini yapmak isteyenlerle ilgilendi. Hemen hemen her fikri uygulamanıza izin verecek kullanışlı bir yerleşik düzenleyici var.

Elbette, topluluk tarafından oluşturulmuş birçok hazır değişikliği internette bulabilirsiniz. Bu değişikliklerden bazıları oyunun kendisinden çok daha ilginç görünebilir.

Cities XL PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Oyunu resmi sitesinden satın alabileceğiniz gibi Steam platformundan da satın alabilirsiniz.

Oyunu yükleyin, tüm gezegen oynamaya başlamanız ve onu yerleşik hale getirmeniz için sizi bekliyor!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more