Yer imleri

Komutan: Modern Savaş

Alternatif isimler:

Commander Modern War - klasik sıra tabanlı askeri strateji. Oyundaki grafikler sadeleştirilmiş ancak bu faktör, bu türdeki oyunların başarısını çok fazla etkilemiyor. Ses ile her şey yolunda ve herhangi bir şikayet yok.

Görünüşü ve oyun mekaniği ile bu proje, birçok kişi tarafından Risk adı altında bilinen masa oyununa çok benziyor. Ancak Risk, 18-19 yüzyıllarda geçen bir savaş oyunuysa, o zaman Commander Modern War'da yeni oyun stratejileri açan ve çeşitlilik ekleyen modern birlik türlerini kontrol edeceksiniz.

Bu tür oyunlarla ilk kez karşılaşıyor olsanız bile endişelenecek bir şey yok. Geliştiriciler, kontrollerde hızlı bir şekilde ustalaşmanıza yardımcı olacak açık eğitimle ilgilendiler.

Ardından, Commander Modern War'da hangi tarafta oynayacağınızı seçmelisiniz ve bundan sonra oyun başlayacaktır.

Savaş alanında kazanmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ordudaki tüm şubeleri kontrol edin:

  • Piyade
  • Hem top hem de roket topçusu
  • Havacılık
  • Filo
  • Zırhlı birimler
  • Füze birlikleri

Ve hatta her savaşta gerekli lojistiği oluşturmak için nakliye.

Commander Modern War oynaması ilginç, sırayla düşmanla sırayla oynayacaksınız. Her eylem ve gelecekte ne gibi sonuçları olabileceği hakkında dikkatlice düşünmeyi mümkün kılan acele yoktur. Oyun, daha önce de belirtildiği gibi, birçok yönden bir masa oyununa benziyor, ancak daha uygun bir formatta.

Epeyce strateji ve taktik var. Mevcut birliklerin sayısı doğrudan ordunuzun hangi kaynaklara sahip olduğuna bağlıdır. Mineraller ve diğer değerli nesnelerle bölgeleri ele geçirmeye ve tutmaya çalışın. Bu daha fazla para ve inşaat malzemesi getirecek.

Savaş sistemi aynı zamanda basit ve karmaşıktır. Tip ve arazi dahil her şey dikkate alınır. Rakibe göre güç olarak üstün bir birliğiniz olsa bile, savaş sırasında bu tür birliklere uygun olmayan bir bölgede bulunuyorsa yenilebilir. Bazen saldırmak için acele etmenize gerek yoktur, ancak daha avantajlı bir pozisyon almak ve düşmanın kendisi ilk darbeyi vurana kadar beklemek daha iyidir. Ek olarak, bazı birlik türleri diğerlerine daha başarılı bir şekilde direnir. Örneğin, topçu piyadelere karşı bir avantaj elde eder ve bu dikkate alınmalıdır.

Savaş operasyonları sırasında deneyim kazanarak, birimleriniz önemli ölçüde güçlenebilir ve hatta sınıflarını yükseltebilir, bu da birimin saldırı ve savunmasına bir bonus getirecektir.

Oyunda birkaç kampanya var ve savaş alanında her biri farklı taktik ve stratejiye sahip yedi farklı rakibi yenerek bunları tek tek geçebilirsiniz.

Oyunda zaten birkaç senaryo bulursanız, kendi görevlerinizi oluşturabilirsiniz. Bu amaçlar için uygun bir editör var.

Oyun henüz erken erişim aşamasında ve zamanla içinde daha da fazla özellik olacak. Metni okuduğunuz anda, serbest bırakma çoktan gerçekleşmiş olabilir.

Commander Modern War PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacaktır. Oyunu Steam portalından veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Masa üstü savaş oyunlarını seviyorsanız Commander Modern War oynamaya hemen başlamalısınız!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more