Yer imleri

DEFCON

Alternatif isimler:

DEFCON çok sıra dışı bir strateji oyunudur. PC'de oynayabilirsiniz. Yüksek kaliteli grafikler, ancak çok alışılmadık basitleştirilmiş bir tarzda. Ses oyunculuğu iyi yapılmış, müzik meditatif.

Genç oyuncular DEFCON oynamamalıdır çünkü oyun kanlı sahneler içermemesine rağmen oldukça şiddetlidir.

Oyun sizi Soğuk Savaş zamanlarına geri götürür ve kriz gerçek bir nükleer çatışmaya dönüşürse ne olacağını görmenizi sağlar.

Oyun süresince ordularından birinin generali oluyorsunuz, göreviniz düşman ülkelerin sivil nüfusunu nükleer silahlar yardımıyla yok etmektir.

  • Etkili bir nükleer saldırı stratejisi geliştirin
  • Ülkenizin nüfusunu misilleme amaçlı saldırılardan korumaya özen gösterin
  • Stratejik olarak önemli koordinatlara ulaşmak için filo ve hava kuvvetlerine liderlik edin
  • Düşmanı mümkün olan en kısa sürede yenmek için dost uluslarla ittifaklar kurun

Oyun kendiliğinden ortaya çıkmadı, geliştiriciler War Games filminden esinlendiler. Filmden farklı olarak, bu durumda dışarıdan bir gözlemci değilsiniz ve olan her şeyi doğrudan etkileyebilirsiniz.

Önünüzdeki görev kolay değil, çünkü nükleer çatışmada kazanan olmayacağına inanılması boşuna değil.

DEFCON oynamaya başlamadan önce işte bazı gerçekler.

İlk nükleer bomba, 16 Temmuz 1945'te ABD, New Mexico, Alamogordo yakınlarındaki çölde test edildi, bu, Amerika'nın daha sonra İkinci Dünya Savaşı'nı o sırada aşırı derecede askerileştirilmiş olan Japonya'ya karşı kazanmasına izin verdi. Ancak bedel çok büyüktü, 6 Ağustos'ta Hiroşima'ya ve 9 Ağustos'ta Nagazaki'ye yapılan saldırılarda birçok insan öldü ve hepsi asker değildi.

Özünde, nükleer silahlar karşılıklı imhayı garanti eden bir faktör olarak yaratıldı ve bu, tüm tarafları çatışmalardan korumalıdır.

Ancak oyun tarafından gösterilen durumda işe yaramadı ve bu yüzden aşırı derecede zor bir görevle karşı karşıyasınız. Seçtiğiniz ülkeyi tamamen yok olmaktan kurtarmak gibi önemli bir konuda hata yapmamak daha iyidir. Oyunun başındaki kısa bir öğretici, oynadığınız ülkenin nüfusu arasında toplu ölümlere yol açmadan önce kontrolleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Düşman nüfusunu yok ettiğiniz için puan alırsınız. Bu, diplomasiyi daha aktif kullanmanızı sağlar, çünkü müttefikler yalnızca zaferinizden emin olduklarında size yardım etmek için acele edeceklerdir. Nüfusunuzdaki kayıplar ise tam tersine yenilgiyi getirecektir. Nüfustaki kayıpların tamamen önlenebileceğini düşünmeyin. Bu büyüklükteki düşmanlıklar sırasında tüm taraflar zor anlar yaşayacaktır. Düşmanın kayıplarının sizin kayıplarınızı fazlasıyla aştığından emin olun ve savaştan galip çıkın.

DEFCON'u PC'de ücretsiz olarak indirmenin maalesef bir yolu yok. Oyun Steam portalında satılıyor veya satın almak için geliştiricinin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nükleer kıyamet durumunda ne olacağını merak ediyorsanız ama amaç tüm gezegeni yok etmek değilse, o zaman bu oyunu kurmalısınız!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more