Yer imleri

Disciples 2 Karanlık Kehanet

Alternatif isimler:

Disciples 2 Dark Prophecy, dünya çapında pek çok hayranı olan kült bir sıra tabanlı stratejidir. Oyun PC'de mevcuttur, ancak çoğu kişi muhtemelen onu mobil cihazlarda görmek ister. Grafikler klasik oyunların birçoğundan üstün olup, dünya güzel ve ayrıntılıdır. Seslendirmeler profesyonelce yapılmış, müzikler hoş ve uzun süre çalsanız bile sizi yormayacak.

İkinci bölümdeki olaylar, serinin bir önceki oyununda anlatılan Birinci Büyük Savaş'tan on yıl sonra geçiyor. Nevendar'ın geleceği için bir savaş yine sizi bekliyor, oyun dünyasının adı bu ama sakinlerinin bazıları buraya Kutsal Topraklar diyor.

Bu sefer dört gruptan herhangi birini seçme şansına sahip olacaksınız.

Seçime uygun:

  1. İmparatorluk insanları
  2. Dağ Klanları cüceleri
  3. Ölümsüz ölümsüz sürüsü
  4. Lanetli Şeytanların Lejyonları

Her iki tarafın da kendine ait kahramanları, asker türleri ve büyüleri var. Kampanyaları sıralı olarak tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız grup seçimi, mevcut dört kampanyadan ikisini kaldırır. Ancak her zaman baştan başlayıp seçiminizi değiştirebilir, böylece isterseniz tüm hikayelerin üzerinden geçebilirsiniz.

Senaryo ilginç bir şekilde yazılmış, bu da oyunu kesintiye uğratmayı zorlaştırıyor; bundan sonra ne olacağını bilmek istiyorsunuz.

Bu seriye zaten aşina olan oyuncular için kontrolleri anlamak zor olmayacak, geri kalanı için geliştiriciler ipuçları hazırladı.

Zafer sizin için kolay olmayacak, birçok görevi tamamlamanız gerekiyor.

  • Maden kaynakları
  • Şehirlerde yeni binalar ve diğer yapılar inşa edin; bu, takıma yeni savaşçılar almanıza ve halihazırda orada olanları geliştirmenize olanak tanıyacaktır
  • Büyülü dünyayı keşfedin ve görevleri tamamlayın
  • Düşmanlarla başa çıkın ve yeni şehirleri ele geçirin

Bu, oyunda karşılaşacağınız görevlerin tam listesi değildir. Tabii daha önce oynamadıysanız, süreç boyunca diğer her şeyi öğreneceksiniz.

Kahramanlar adım adım modda hareket eder, rakiplerinizle sırayla hareket edersiniz. Bir seferde bir takımı belirli bir mesafeye taşıyabilirsiniz, bu da birçok parametreye bağlıdır, ilgili beceriyi geliştirerek bunu etkileme fırsatına sahip olursunuz.

Hareketlerinizi planlayın; bazen kazanıp kazanmayacağınızı o belirler.

Savaşlar sırasında dönüşümlü olarak saldırılar da gerçekleştiriliyor. Müfrezenin bileşimi ve savaşçıların konumu büyük önem taşıyor.

Daha savunmasız birimlerin ikinci sıraya yerleştirilmesi en iyisidir.

Savaşta ölen

Savaşçı şehri ziyaret ederek diriltilebilir ancak bu özel bir bina gerektirir. Bir dövüşçünün öldüğü bir savaş ve daha sonra katılmadığı savaşlar için kendisine deneyim verilmez.

Oyun haklı olarak sıra tabanlı strateji türünün öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. İkinci bölüm, birçok oyuncunun görüşüne göre serinin en iyisi ve oldukça uzun zaman önce yayınlanmış olmasına rağmen bugün alaka düzeyini kaybetmiyor.

Disciples 2 Dark Prophecy oynamak için internet gerekli değildir.

Disciples 2 Dark Prophecy'yi PC'ye ücretsiz indirmek maalesef çalışmayacak. Satın almak için Steam portalını veya geliştiricilerin resmi web sitesini ziyaret etmelisiniz.

Kutsal Toprakların kaderini belirlemek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more