Yer imleri

Faktorio

Alternatif isimler:

Factorio ekonomik strateji unsurları içeren gerçek zamanlı strateji. Oyun PC'de mevcut. 3D grafikler çok detaylı ve son derece gerçekçi görünüyor. Ses oyunculuğu iyi, müzik steampunk tarzında teknolojik olarak gelişmiş bir dünyanın atmosferini yaratmaya yardımcı olacak.

Factorio'da göreviniz makineler ve mekanizmalardan oluşan bir imparatorluk yaratmak olacak. Bu kolay olmayacak; rakip şirketlerin yanı sıra, gezegenin kaynaklarının hızla tükenmesinden hoşlanmayacak yerel halk da direnebilir.

Başlamadan önce kontrol arayüzüyle nasıl etkileşim kuracağınızı öğrenmeniz gerekiyor, geliştiriciler tarafından hazırlanan ipuçları ve çeşitli eğitim görevleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

PC'de

B Factorio, başarılı olmadan önce yapmanız gereken çok şey var:

  • Bölgeyi keşfedin ve üs inşa etmek için en uygun konumu seçin
  • Ağaçları, maden taşlarını, cevherleri ve diğer faydalı kaynakları doğrayın
  • Yeni teknolojileri araştırın, bu daha fazla ekipman üretilmesine yardımcı olacaktır
  • Kontrol ettiğiniz bölgede güvenliği sağlamak için savunma yapıları oluşturun ve robotlarla savaşın
  • Gezegenin düşmanca yüzeyinde lojistiği organize edin
  • Bu tehlikeli dünyada hayatta kalmak için diğer oyuncularla sohbet edin, birbirinize yardım edin, ticaret yapın ve ittifaklar kurun

Bu, Factorio oynadığınızda yapacağınız ana aktivitelerin bir listesidir.

Başlangıçta çok ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için rekabet etmeniz gerekecek. Tek bir üsle başlayarak, kontrol ettiğiniz bölgeyi yavaş yavaş genişletebileceksiniz. Üslerinizin her biri birçok makine ve mekanizma üreten devasa bir fabrikadır. Üretim ve montaj hatları için hammaddelere ihtiyacınız olacak.

Fabrikaların her biri belirli parçalar ürettiğinden, bu parçalardan bitmiş ürünlerin montajı için lojistik organizasyonu yapılması gerekmektedir. Hammaddelerin her zaman fabrikanın hemen yanında temin edilememesi nedeniyle teslim edilmesi gerekecektir.

Factorio sizi çevrimiçi olarak diğer oyuncularla etkileşime girmeye zorlayacak. Düşman bir gezegenin faunasına tek başına karşı koymak çok zordur. İşbirliği görevlerini tamamlamak için ekip kurun ve birlikte çalışın. Birlikte bile kazanmak için tüm gücünüzü zorlamanız gerekecek.

Oyundaki hikayeler ilgi çekicidir ve sizi uzun süre büyüleyebilir. Ayrıca ek görevler de yapabilirsiniz.

Yaratıcılığı seviyorsanız, kullanışlı senaryo editörü sayesinde kendi hikayenizi oluşturabilir ve bunu oyuncu topluluğuyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca diğer oyuncular tarafından oluşturulan senaryoları indirme ve oynatma olanağı da vardır.

Ne yazık ki PC'ye

Factorio'yu ücretsiz indirmek mümkün olmayacaktır. Geliştiricilerin web sitesini ziyaret ederek veya bu sitedeki bağlantıyı kullanarak oyunu Steam portalından satın alabilirsiniz. Geliştiriciler oyunun satışa katılmasını istemese de yine de kontrol etmeye değer, belki de bu gün indirimli satın alma fırsatı vardır.

Canavarların yaşadığı bir gezegende bir üretim kompleksi inşa etmek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more