Yer imleri

5 ağla

Alternatif isimler: 5 ağla

Far Cry 5: inanç kültü.

2018'in başlarında serbest bırakılacağı bildirilen birinci şahıs nişancı oyunu, sosyal olarak aktif oyuncuların kafasını karıştırdı. Bir sonraki Far Cry serisinin senaryosu, planlanan sürümden birkaç yıl önce ve çok önce geliştirildi. Bununla birlikte, toplum bunun içinde mevcut siyasi sorunlarla bir bağ olduğunu gördü: Amerika Birleşik Devletleri başkanının seçilmesi, İngiltere’nin AB’den çekilmesi. Ve bu sadece gazetecilerin aldatıcı sözleri olmasına rağmen, politika olmadan gerçekten olmadı. Özellikle, oyun yazarı Dan Hay, ayrılıkçılık fikirlerinden büyük ölçüde etkilendiğini itiraf etti. Çocukluğu ve gençliği sırasında iki ülkenin soğuk savaşı ve sürekli terör saldırıları sırasında alarma geçti.

Far Cry 5 oyununu oynamaya başlayan oyunculara, olan bitenin gerçekliğini hissederken, Dan makul bir senaryo yazmak istedi. Bunu iki hafta boyunca yapmak için geliştirme ekibi Montana'ya gitti. Halkın ritmini, ideolojiyi, dindarlığı, popülasyonun değerlerini ve isteksizliğini, bir başkasının olağan şekilde müdahale ettiği şeyleri incelediler. Ardından olayların gelişmesi için temel olarak alınan bu durumdu. Sonuç, dünyanın sonunun geleceğine karar veren sessiz bir cennette bir tarikatın nasıl oluştuğuna dair topikal, iyi düşünülmüş bir oyun ürünü oldu. Bu fikir orijinal olmasa da, bu tür organizasyonların uyduğu dogmalarla tamamen çakışıyor.

Önde gelen arsa çizgisi açıldığında, geliştiriciler, fanatiklerin, antagonistler olarak, Müslümanlar şeklinde sunulma isteğini dile getiren vatandaşlardan bir dilekçe aldı. Doğru, bu ses eleştirildi ve projenin içine yerleştirilen orijinal ideoloji göz önüne alındığında her şey değişmeden kaldı.

Kurgusal, ancak böyle gerçekçi bir dünya.

Duyurunun ardından, birçok kişi Far Cry 5'i indirmeyi ve şerif yardımcılığını üstlenmeyi hayal ediyor. Kanun güçlerine yardım etmek ve bir satıcıyı idare etmek için hareket etmek onun yüzündendir.

Hareketli, ilan edilmiş radikal peygamber Joseph Sid'in insanları ateşli sırtlandan kurtarmaya geldiğini duyurduğu kurgusal Umut kasabasında ortaya çıktı. Yerlilerin kafasında iç içe geçiyor ve onları “toplumun cenneti kapıları” nı içine çekmek adına kafa karışıklığı ve korku uyandırıyor. Sadece katılanlar kurtulacak, ancak gönüllü iradeye güvenmeyecek ve tüm araçlar kullanılıyor. Ve eğer biri aktif olarak direnirse, ruh sert bir duadan ve yoksunluktan sonra, kafadan yapılan basit bir vuruşla isteğine karşı “kurtarılır”. Sid kelimelerden tehditlere geçtiğinde, onunla düşünmeye çalıştı. Ancak tehditler şiddetli saldırılarla yer değiştirdiğinde, kırılmayacak olan insanlar sekreterlerle aktif olarak savaşmaya başladı.

Far Cry 5'te oynamaya başladıktan sonra, şerif yardımcısı rolünde, kendisini baba olarak adlandıran tarikat organizatörünü ve takipçilerinin erkek ve kız kardeşlerini ya da “Bültenlerini” tutuklamaktır. Bunlar arasında özellikle aktif:

  • Jacob, emekli subay, şimdi kendi silahlı birliğini yönetiyor.
  • Fate, Sid’i güvene zorlayan insanların dikkatini çekmek için iyi bir Samiriyeli kadını canlandırıyor.
  • Avukatın pozisyonunu kullanarak
  • John, tarikat için Umut kasabası civarında bir arsa satın aldı.

Fakat iPlayer Far Cry 5 oyununun direniş saflarında cesur kahramanlar var:

  • Pastor Jerry, sürünün bir parçası olarak tanık olan rahip "Eden Kapısı" nın liderine geçti.
  • Nick Paradise pilotu ve tarikat üyesi, onu kendi çocukları uğruna bırakmaya karar verdi.
  • Mary Fairgrave, sekreterlerin mağdurlarından biridir. Babası da dahil olmak üzere, kanın döküldüğü "Aşkın Kanatları" kabak metresidir.
 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more