Yer imleri

Buz serseri 2

Alternatif isimler:

Frostpunk 2, sürekli kötüleşen bir iklimde bütün bir ulusun hayatta kalmasıyla ilgili birçok kişinin aşina olduğu bir stratejinin devamıdır. Grafikler ilk bölümde olduğu gibi iyi ve herhangi bir şikayete neden olmuyor. Müzik, yaşanmaz, dondurucu bir dünyanın kasvetli bir atmosferini yaratmaya yardımcı olur. Karakterler gerçekçi bir şekilde seslendirilmiştir.

Kronolojik olarak bu oyundaki aksiyon, ilk bölümün tamamlanmasından hemen sonra gerçekleşir.

Dünyada, bir kar fırtınasının gezegenin tüm yüzeyini süpürerek nüfusun çoğunu öldürmesine neden olan bir ekolojik felaket meydana geldi. Sıcaklık hızla düştü ve daha da düşmeye devam ediyor. Buz kıyametinden otuz yıl sonra, bu cehennemde hayatta kalmaya çalışan devasa bir şehrin lideri olmalısınız.

İnsanların ölmesine izin vermemeye çalışın ama herkesi memnun edemeyeceğinizi de unutmayın.

Değişen bir iklimin zorlu koşullarında hayatta kalmak için sürekli olarak öncelikleri seçmek zorunda kalacaksınız.

  • Yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları edinin
  • Yiyeceklerinize dikkat edin
  • Yakın bölgeleri keşfetmek için seferler gönderin
  • Şehrinizi soğuğa daha iyi dayanacak şekilde yeniden inşa edin
  • Farklı gruplar arasında denge sağlamaya ve çatışmalardan kaçınmaya çalışın

Hepsini aynı anda yapamazsınız. Her zaman seçmek zorundasın. Hatta bazen şehrin bekası için bilinçli fedakarlıklar yapmak gerekecektir.

Bir topluluk içindeki çatışmalar neredeyse kaçınılmazdır. Onları genel bir isyana dönüştürmemeye çalışın. Oyunun başında, selefinizin kıskanılmayacak kaderinin size gösterildiğini unutmayın.

Frostpunk 2 oynamak, özellikle duyarlı insanlara hitap etmeyebilir. Geliştiriciler, sert gerçeği süslemeye veya yumuşatmaya çalışmadan, olanları gerçeğe olabildiğince yaklaştırmaya çalıştılar. Oyun, bir hayatta kalma simülatörü, ekonomik strateji ve şehir kurma içeren bir türün atasıdır. Proje eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı ve prestijli BAFTA ödülünü aldı. Geliştiriciler, ikinci kısmı daha az olağanüstü hale getirmek için çok çalışmak zorunda kaldılar. Bu sefer daha fazla fırsat var ve iklim daha da şiddetli hale geldi.

Ortam sıcaklığı soğudukça karmaşıklık sürekli artıyor. Bu, sürekli bir hayatta kalma mücadelesidir. Biraz başarı elde ettiğiniz anda koşullar değişir ve yeniden yaşam mücadelesi vermek zorunda kalırsınız.

Şu anda proje erken erişim aşamasındadır, ancak şu anda kritik hatalar yoktur ve oyun güvenle tavsiye edilebilir. Yazılanları okuduğunuz anda, sürüm çoktan gerçekleşmiş olabilir ve bu, son düzenlemelerin yapıldığı ve oynayarak daha da eğlenceli ve ilginç zaman geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Frostpunk 2 PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Oyun, Steam portalından veya geliştiricilerin resmi web sitesi ziyaret edilerek satın alınabilir. İlk bölüm sürekli indirime giriyordu, tabi fiyatları takip ederseniz ikinci bölüm indirimli alınabilir.

Tüm bir şehrin nüfusunun yaklaşan soğuktan yok olmasını önlemek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more