Yer imleri

Hellblade: Senua'nın Fedakarlığı

Alternatif isimler: Hellblade: Senua'nın Fedakarlığı

Psikolojik Oyun Hellblade.

Hellblade oyunu, bu hassas soruyu kimseye emanet etmediği gibi, yayıncının rolünü de üstlenen geliştirici Ninja Theory'ye ait. Tüm stüdyo oyun ürünü üzerinde çalışmadı, sadece 15 kişiden oluşan küçük bir ekip toplandı.

Bu hacimli bir çalışmaya ilk sallanan takım için bu oyuncak bir tür deney. Her zaman olduğu gibi, onu en çok tercih eden ilk çocuk beslenir, beslenir, her hevesini tahmin etmeye çalışır. Benzer şekilde, bu durumda, aynı anda hem büyük, hem hırslı hem de akıl almaz bir şey vermek için ciddi niyetlerle yaklaşıldı. Yazarlar, her türlü psikolojik bozukluğun çalışmasına derinlemesine girdiklerini, okültizm içinde yoğrulduğunu itiraf eder. Her insan kendi küçük şeytanlarını yaşar (bazıları için o kadar küçük olmasa da).

militan Kelt kabilesinden ana kahraman Seuna imgesine bakarak geliştiriciler, otantiklik uğruna çeşitli kaynakların yardımına başvurdu. Karakterin psikolojik bozukluğunun doğal görünmesi için nörobiyolojide uzmanlaşmış Profesör Paul Fletcher'a tavsiye verdiler. Çeşitli alanlarda tıbbi ve bilimsel araştırmalarla ünlü bir yardım fonu olan Welcom Trust da çok yardımcı oldu. Ayrıca, bir zamanlar psikozdan kurtulan ve kişisel deneyimlerini paylaşmaya karar verenler de katkı yaptılar. Bu, kafasında sesler duydukları anlarla ilgiliydi. Eroinin kopyalarını oluşturan yazarlar, gerçek seçeneklerin değiştirilmesinde yer almamaya karar verdi, böylece her şey daha gerçekçi görünüyordu.

Kendi canavarı kovalayan

V.

Uzun ve sıkı çalışmaların sonucu olarak, Seuna doğdu, oyuncunun onu görme şekli haline geldi, Hellblade oyununu oynamaya başladı. Ona işkence eden soruların cevaplarını bulmak için cehennemin dibine ulaşmak konusunda takıntılı. Ama cehennemin her zaman onunla olduğunu, hasta hayal gücünün bir tezahürü olduğunu bilmiyor. İltihaplı beyin, savaşmak zorunda olduğu şeytanların bilinmeyen dünyasına yol açar. Aslında, bunlar sadece bilinçaltının neden olduğu halüsinasyonlar, sanrılar ve korkunç yanılsamalardır.

Ağustos 2017'den itibaren

İndir Hellblade, bu tarih projenin resmi lansmanı olarak ilan edildi. Stüdyo tarafından gösterilen video klipten, bunun, devasa bir dünyaya ve yaratılmış hayaletlere sahip birinci sınıf bir ürün olduğu söylenebilir.

  • İşletme arazisi
  • Öğeleri bul
  • Fight canavarlar
  • Becerilerinizi Geliştirin

İlginç gerçekler.

Hellblade'de oynamaya başlamadan önce, muhtemelen onunla ilgili ilginç bilgiler öğrenmek isteyeceksiniz. Mesela, bir savaş sistemi kurarak, "Savaş Uyanışı" nda Yıldız Savaşları çekimlerinde Daisy Ridley'in altını çizen dublör kadın Chloe Bruce'u davet ettiler.

Hellblade'deki ana rol Melina Yurgens tarafından gerçekleştirildi, ancak aslında bir oyuncu değil, başka bir projede video düzenlemeyle ilgilendi. Kalıcı bir oyuncu araması yapılırken geçici olarak Senois rolünü üstlendi. Bununla birlikte, ekip Melina'nın çabucak rolüne girdiğini ve mükemmel bir iş çıkardığını fark etti ve bu yüzden ona görüntüden sonuna kadar çalışmaya devam etmesini önerdi.

Kız kabul etmesine rağmen, ilk başta çok utangaçtı ve bazen çok duygusal sahneler yapmak zorunda kaldıklarında meslektaşlarından ışıkları kapatmasını ya da kapatmasını bile istedi. Ancak kendiniz üzerinde çalışın ve spor salonundaki egzersizler yavaş yavaş ona güven duydu ve utangaçlık çok güçlü değildi.

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more