Yer imleri

Mana Efsanesi

Alternatif isimler:

Legend of Mana, 2000'lerde oyun konsollarından birinde piyasaya sürülen bir aksiyon rpg oyununun yeniden düzenlenmiş bir versiyonudur. Oyun çok güzel piksel grafiklere sahip, neredeyse her yeri birer sanat eseri. Remaster sürümünün çıkması için radikal bir değişiklik yapılmadı, dokuların boyutu artırıldı ve arka plan animasyonlarında küçük değişiklikler yapıldı. Buna rağmen, oyun birçok modern projeden daha güzel görünüyor ve bir masal kitabının hareketli renkli çizimlerini andırıyor.

Hikaye, sihirli bir kasırga kelimenin tam anlamıyla yerkürenin yüzeyindeki her şeyi süpürüp havada erittiğinde, dünyanın gabelası hakkında size anlatılacağı gerçeğiyle başlar. Ancak, mana içeren donmuş hatıralar olan belirli sayıda eser hayatta kaldı. Bu duvar saati eserlerinden biri kasırgadan düştü ve yere düştü ve ev bu şekilde ortaya çıktı çünkü eser rahat bir evin hatırasını içeriyordu. Ancak ev boş değildi, bu yüzden yıkılan dünyayı yeniden kuracağınız kılığında bir kahraman yere düştü.

Legend of Mana'yı oynamadan önce karakteriniz için bir isim ve cinsiyet seçeceksiniz. Bir rüyada, kahramanınız sizden onu bulmanızı isteyen, ancak nasıl yapılacağına dair hiçbir ipucu bırakmayan bir mana tanrıçası rüyasında görecektir. Evden çıkarken bir deliyle tanışacaksınız, bu yaratık bitki cinsinden. Borer size başka bir eser verecek, onu haritaya yerleştirerek, kayıp dünyanın tüm bölgesini sakinleriyle birlikte restore edeceksiniz. Ondan sonra restore edilmiş araziye gidin ve yerlilerin size vereceği görevleri tamamlayın. Oyunda böyle bir ana hikaye yok, ancak çok farklı nitelikteki küçük görevleri tamamlarken, yer yer hikayenin bölümlerine rastlıyorsunuz. Geri yüklenen alanların her biri, başka bir bölgeyi geri yükleyebileceğinizi bularak bir eser içerir. Kaydedilen toprakları kendi takdirinize göre harita üzerinde düzenleyin, her oyuncu kendi benzersiz dünyasıyla sonuçlanacaktır.

Tüm görevler günlüğe kaydedilir, ancak ayrıntıları içermez, bu nedenle tüm bunları hatırlamanız veya yazmanız gerekir.

Görevler çok farklı olabilir:

 • Aile sorunlarının çözümüne yardımcı olun
 • Bilinmeyen bir dil öğrenin
 • Okul öğrencilerine yardım edin
 • Aşıklar arasındaki ilişkileri geliştirin
 • Veya kötü adamları bul ve cezalandır

Ve bu sadece küçük bir liste. Oyun, en beklenmedik görevlerden sadece bir çoğu.

Savaşlar olmadan olmaz.

Dövüş sistemi, birçok farklı hile ve kombinasyon içermesine rağmen, yine de kötü adamın size saldırmasını engelleyen küçük darbelerle düşmanları puanlamanıza izin verir. Sadece birkaç düşman olduğunda veya hasarı engelleme yeteneğine sahip bir patron olduğunda zor olacaktır.

Silah yelpazesi oldukça geniştir.

İşte:

 1. Hançerler
 2. Kılıç
 3. Personel
 4. Eksenler
 5. Çekiçler
 6. Nunchaku

Her silahın kendi oldukça zengin hileleri vardır.

Herhangi bir silah ile geliştirilebilir, ancak demirhaneyi açana kadar beklemeniz gerekecek. İçinde doğaçlama malzemelerden de öğeler oluşturabilirsiniz.

Arka bahçede meyve yetiştirmenize yardımcı olacak konuşan bir ağaç bulacaksınız. Sadece sağlığı veya manayı yenilemekle kalmaz, aynı zamanda kahramanın özelliklerini de değiştirirler.

Finalde, ana patronla savaşmak için Mana Kılıcını elinize alacaksınız. Geliştiriciler son savaşa girmek için acele etmeyecekler. Oyun çok büyük, veda etmek için acele etmeyin, görevleri tamamlayın ve sihirle dolu bu renkli dünyada olmanın tadını çıkarın.

Legend of Mana ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Ancak oyunu Steam oyun alanından veya geliştiricilerin resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Düşmanların bile oldukça sevimli ve hatta bazen komik göründüğü güzel bir peri masalı dünyasına kendinizi kaptırmak için oyunu şimdi yükleyin!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more