Yer imleri

Malikane Lordları

Alternatif isimler:

Manor Lords çok gerçekçi bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Bu türün en iyi temsilcileri düzeyinde oyundaki grafikler. Seslendirme kaliteli bir şekilde yapılmış, müzikler zevkle seçilmiş ve zamanla yormuyor.

Geleneksel olarak, oyunun başında, kısa bir eğitim sırasında arayüzle nasıl etkileşim kuracağınız gösterilecektir. Ardından, küçük yerleşim yerinizin başarısına yol açacak bir stratejiyi bağımsız olarak oluşturmanız gerekecek.

Bir ortaçağ lordu olmak göründüğü kadar kolay değildir. Özellikle altınızdaki insanlar için iyi bir hükümdar olmak istiyorsanız. Oyun sırasında bunu doğrulama fırsatı bulacaksınız.

Burada anlatılan olay MS 14. yüzyılda Frankonya adlı bir bölgede geçiyor.

Emriniz altında yerleşimcilerle dolu birkaç vagon verildiğinde, küçük bir köy kurmaya çalışmanız ve ardından onu o zamanlar için yeterince büyük bir kasaba boyutuna getirmeniz gerekir.

Yerleşim yaşamının birkaç alanını aynı anda kontrol etmeniz gerekecek:

  • Kaynaklar için çevredeki arazileri keşfedin
  • Köyünüzü büyütmeye yetecek kadar taş, odun ve yiyecek alın
  • Tarım için uygun verimli topraklar bulun ve tarlaları ekin
  • Yeni teknolojileri öğrenin, bu, üretimi geliştirmenize olanak tanır
  • Savaşçıları eğitmek için kışlalar ve eğitim kampları kurun

Bu listeden de anlaşılacağı gibi her şeyi takip etmek çok zor olacak ama zamanla bazı işlemleri otomatik hale getirmek mümkün olacak.

Geliştiriciler, oyun dünyasını ve orada yaşayanların hayatını, o günlerdeki insanların gerçek hayatına olabildiğince yakın hale getirmeye çalıştı. Yerleşim yeri inşa edildiğinde, merkez meydanda o zamanlar her şeyin düzeninde olan bir pazar yer alacak. Konut ve zanaat sokakları ondan her yöne ayrılıyor. Binaları oyun alanının ızgarasına bağlı kalmadan istediğiniz gibi düzenleyin, sokakların nasıl görünmesi gerektiğine dair fikrinize göre istediğiniz gibi döndürün.

Yeni el sanatları öğrenin, demircilikten arıcılığa kadar çok şey var. Bir yerleşim yerinde üretilen her şey kâr amacıyla satılabilir.

Kasabanız ne kadar başarılı olursa, hepsini zorla almaya o kadar istekli görüneceksiniz. Korumaya özen gösterin. Dirgen ve tırpanla donanmış köylüler çok etkili bir şekilde savaşmazlar. Askeri birlik oluşturmak için askeri işlere uygun genç erkeklerin eğitilebileceği kışlalar ve eğitim kampları inşa edin.

Savaşlar gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Savaş sistemi çok karmaşık değil, askeri bir stratejiden çok ekonomik bir strateji. Ancak öyle oldu ki, o günlerde sık sık savaşçılar ve soyguncu çeteleri nedeniyle askeri işler olmadan yapmak imkansızdı.

Oyunda mevsim değişikliği var. Manor Lords'u kışın oynamak kolay değil, özellikle de şehriniz bir gün önce bir savaşa girdiyse ve ağır kayıplar verdiyse. Önceden kışa hazırlanmaya başlamak daha iyidir, aksi takdirde onu kayıpsız atlatmak zor olacaktır.

Manor Lords PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Oyun, Steam platformunda veya geliştiricinin resmi web sitesinde satın alınabilir.

Oyun süresince son derece gerçekçi bir simülasyonda bir ortaçağ lordu olmak istiyorsanız oyunu hemen yükleyin!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more