Yer imleri

eski dünya

Alternatif isimler:

Old World, ilk bakışta bir uygarlık gibi görünen ama bu türdeki tüm oyunların benzerliğine rağmen birçok farklılıkları bulunan tarihi bir stratejidir. Medeniyet, Taş Devri'nden günümüze kadar tüm dönemleri yüzeysel olarak etkiliyorsa, o zaman bu oyun Antik Çağ'a odaklanıyor ve Orta Çağ'ın başlarına ulaşıyor. Daraltılmış zaman çerçevesi, tarihin o döneminin daha eksiksiz ve ayrıntılı bir şekilde gösterilmesini sağlar. Oyun küçük bir ekip tarafından geliştirilmiş olmasına rağmen grafik kalitesi tatmin edici değil. Ses eşlik her türlü övgüyü hak ediyor, müzik çok iyi seçilmiş, bu da bir strateji oyunu için alışılmadık bir şey.

Old World oynamaya başlayarak, hükümdarın milletini, cinsiyetini ve görünüşünü seçiyorsunuz.

Yedinci oyunda

ülke:

  • Asur
  • Babylon
  • Kartaca
  • Mısır
  • Yunanistan
  • İran
  • Roma

Her birinin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır, bunlardan herhangi birini seçerek akıllı bir yönetim ile çağın en güçlü medeniyeti olabilirsiniz.

Sonra, bir senaryo oluşturuyoruz, zorluğu, barbar kabilelerinin tepkisini ve savaş sisinin varlığını seçiyoruz. Oyunda kampanya yoktur ve olamaz.

Sonra gerçek oyun başlar. İlk başta, seçtiğiniz yerde bir şehir kurması gereken bir yerleşimci emrinize gelecek. Oyundaki şehirler her yere kurulamaz, sadece stratejik olarak iyi konumlanmış noktalara kurulabilir, ki bu mantıklı. Zamanla, şehirler genişletilebilir. Şehrin kendisinde, inşaat için sadece birkaç bina ve birim mevcuttur. Çoğu bina şehrin dışına inşa edilmiştir, bu da yerleşimin çevredeki bölgelere doğru doğal bir şekilde büyümesini sağlar.

Medeniyetten farklı olarak, burada ülkenizde tahtta oturan bir hükümdar var ve onun istatistikleri ve hatta belirli bir karakteri var. Oyun tarafından simüle edilen durumlarda kararlar vererek nasıl olacağını - zalim veya nazik - etkileyebilirsiniz. Eğer zalimse, bu onu fetihte daha başarılı kılabilir. Veya liderin gücü diplomasi, ticaret ve seçtiğiniz diğer faaliyet alanları olacaktır.

Oyun oldukça geniş bir zaman dilimini kapsıyor, doğal olarak bir kişi tüm bu zaman boyunca ülkenizi yönetemeyecek. Yönetici bir hanedan oluşturacaksınız, bunun için torunların eğitimine dikkat etmeniz ve komşu devletlerin yöneticilerinin mirasçıları veya yerel aristokrasi arasından bir çift alarak zamanında evlenmeniz gerekiyor. Oyunda din de mevcut, örneğin hükümdarın karısı veya kocası başka dini görüşlere sahipse, ülkenizde iki din bir arada var olabilir, hatta daha fazlası olabilir.

Oyunda okumanız gerekecek, ancak ilginç ve çok fazla zaman almayacak.

Oyunda otomatik bir yapı yoktur, ancak muhtemelen daha sonra güncellemelerle eklenecektir. Ancak şu anda, çalışanlara uygun talimatlar vermek için düzenli olarak zaman harcamanız gerekiyor.

Old World PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Ancak oyun Steam oyun platformunda veya resmi web sitesinde oldukça ucuza satın alınabilir.

Modern dünyanın endişelerinden bir mola vermek için şimdi oynamaya başlayın ve kendinizi antik çağa bırakın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more