Yer imleri

Stratejik Komuta: Amerikan İç Savaşı

Alternatif isimler:

Strategic Command: American Civil War, seriden başka bir strateji oyunudur. Oyun bugüne kadarki en modern grafiklere sahip değil, ancak strateji oyunlarında bu ana parametre değil.

Bu sıra tabanlı bir strateji oyunudur, ancak kahramanlara veya benzeri oyunlara pek benzemiyor. Bence bu oyuna en yakın masa oyunu Risk. Oyundaki grafikler en çok bir tahta oyunu gibidir.

Eylem Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iç savaş sırasında gerçekleşir. Bu, bu süper gücün hayatındaki en önemli tarihi anlardan biridir, o dönemde ülkenin sonraki yıllarda ne olacağı için temel atıldı.

Oyunda olacaksın:

  • Asker toplama
  • Savaşlar sırasında orduları yönetin
  • Gemi inşa et ve yönet
  • Çeşitli sorunları çözmek için diplomasiyi kullanın

Bu, bu oyunda yapılacakların kısa bir listesidir.

Stratejik Komuta: Amerikan İç Savaşı oynamaya başladıktan sonra, bilgisayar ilk hareketi yapar, ardından hamleleri değiştirirsiniz.

Oyunda düşmanın zeka seviyesi çok yüksek. İnisiyatifi ele geçirmek ve savaşı kazanmak için gerçek bir stratejist olmanız gerekir.

Savaş alanındaki her birimin ayrı bir jetonu vardır. Bunu seçerek, bir turda ne kadar ilerleyebileceğinizi belirleyen eylem noktalarının sayısını görebilirsiniz. Oyunda atak çok iyi canlandırılmamış ancak bu bir sorun değil, kimin kazandığını belirlemek zor olmayacak.

Her yeni geçişte, birlikler rastgele konuşlandırılır, bu nedenle tam olarak aynı kampanyalar olamaz. Her seferinde her şey farklı gidiyor ve bu, oyunun çabuk sıkılmasına izin vermeyecek. Birkaç kez üzerinden geçebilirsiniz.

Ana hikayeyi oynayabilir veya ikincil, daha kısa kampanyaları seçebilirsiniz.

Ana hikayeyi seçmiş olsanız bile, bu sürekli olarak tüm cephe ile uğraşmanız gerektiği anlamına gelmez. Dilerseniz, birliklerin bir bölümünün komutasını bilgisayara aktarabilir ve dikkatinizi yalnızca şu anda sizi ilgilendiren cephe sektörüne odaklayabilirsiniz.

Oyunda uzun süredir

Birlik oluşturuluyor. Ayrıca, bu işlem çok fazla kaynak gerektirir. Ancak burada her muharebe birimi tam bir askeri birliktir.

Tecrübe kazandıkça savaşçılarınız güçlenecek. Düşman saldırılarına karşı daha az savunmasız hale gelecek ve karşılığında daha fazla hasar verebilecek.

Savaş yapmanın yanı sıra diplomasi de hafife alınmamalıdır. İyi zamanlanmış bir ateşkes, ordularınızı hazırlamanız ve hatta faydalı müttefikler kazanmanız için ihtiyaç duyduğunuz zamanı sağlayabilir.

Oyun çok kullanışlı ve anlaşılır bir script editörüne sahiptir. Bu araç sayesinde, tarihin herhangi bir döneminden herhangi bir savaşı yeniden yaratabilirsiniz. Ya da kendi senaryonuzla gelin. Geliştiriciler size neredeyse sınırsız olanaklar sunar.

Strategic Command: American Civil War PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Oyunu Steam platformundan veya geliştiricilerin resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Hemen oynamaya başlayın ve zamanımızın en güçlü ülkesinin oluşumunda yer alma fırsatını yakalayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more