Yer imleri

Mars'ta Hayatta Kalmak

Alternatif isimler:

Surviving Mars, Mars'ta bir ekonomik strateji ve hayatta kalma simülatörüdür. Oyundaki grafikler mükemmel. İyi seçilmiş müziklerle birlikte seslendirme de başarılı.

Oyuna başlamadan önce bazı önemli parametreleri seçmelisiniz. Her şeyden önce, kızıl gezegenin kolonizasyonu için hangi programlara katılacağınıza karar vermelisiniz. Bu, oyunun başlangıcında mevcut olan kaynak miktarını etkiler. Ardından, görevlerini yerine getirmesine yardımcı olacağını düşündüğünüz özelliklere sahip bir görev lideri seçin.

Bundan sonra, yaşanılmaz bir ortamda başarılı bir şekilde hayatta kalmak için temel kaynakların kaynaklarına yakın en uygun konumu belirlemek için gezegeni taramaya yönelik çabaları yönlendirmek gerekir.

Oyundaki en önemli kaynaklar dört türdür:

  • Bazı yerlerde topraktan metal çıkarılıyor
  • Beton ve su, buzul çatlaması ile çıkarılıyor
  • Gezegen atmosferinden oksijen ve elektrik elde edilebilir
  • Gıda esas olarak bitki kökenlidir

Bunlar ana kaynaklardır, ayrıca ikincil kaynaklar da vardır, çoğunlukla atıkların geri dönüştürülmesiyle elde edilebilirler.

Sömürgecilerin gelişinden önce, kampı onların gelişi için hazırlamanız gerekir. Gezegenin yüzeyine inen ilk gemi, robotları taşıyan bir gemidir. Onları yöneterek hayata uygun bir kamp yaratın. Bunu yapmak için yerleşime elektrik ve su sağlamanız, bir kubbe inşa etmeniz ve oksijenle doldurmanız gerekir.

Bu hazırlıklardan sonra, lider liderliğindeki ilk 12 sömürgeci gezegene gelir. Orada bir süre yaşamak zorundalar ve eğer her şey yolunda giderse, ancak ondan sonra insanların çoğu gelir.

Gezegen pek misafirperver değil, üzerinde toz fırtınaları var ve her 20 saniyede bir göktaşları ve göktaşları düşüyor. Neyse ki, gezegenin yüzeyi büyük ve böyle bir hediyenin ana kampa ulaşma şansı oldukça düşük.

Tüm sömürgecilerin bireysel yetenekleri vardır ve doğru eğilimleri olan insanları doğru iş türlerine yönlendirmek, verimliliklerini büyük ölçüde artırabilir.

Kaynaklardan herhangi biri biterse, umutsuzluğa kapılmayın, kampta uzun bir süre olmasa da onlarsız yapmanıza izin verecek küçük bir tedarik var.

Bir tutam olarak, her zaman Dünya'dan bir teslimat talep edebilirsiniz ve büyük olasılıkla ihtiyacınız olanı oldukça hızlı bir şekilde alacaksınız.

İhtiyacınız olanı yerinde alarak kendi başınıza yönetmeye çalışmak daha iyidir. En zor şey metallerin çıkarılması olacaktır. Gerçek şu ki bu, insanların doğrudan katılımını gerektirir ve robotlar tarafından gerçekleştirilemez. Bu, işçiler için yaşam koşulları sağlamak için kubbelerin uygun yerlere inşa edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Oyun, bu tür oyunlar için nadir görülen küçük bir komut dosyasına sahiptir. Yerde, görevinizin tedarikini etkileyen olaylar meydana gelebilir.

Yeni teknolojiler geliştirmeyi unutmayın. Oyunun her başlangıcında geliştirme ağacı rastgele oluşturulur. Böylece, başka bir zamanda, başlangıçta, muhtemelen her şeyden önce, son oyunda sadece sonunda size açıklanan bilimsel başarıları alacaksınız.

Surviving Mars PC'de ücretsiz olarak indiriliyor, ne yazık ki çalışmayacak. Oyunu Steam platformundan veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Kızıl gezegenin tüm sırlarını öğrenmek ve yaşamak için oraya taşınmak için şimdi oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more