Yer imleri

Callisto Protokolü

Alternatif isimler:

Kanın donduğu bir korku dünyasında hayatta kalmaya çalışabileceğiniz Calipso Protocol oyunu. Grafikler, en korkunç sahnelerin herkesi korkutabilecek kadar iyi ve gerçekçi. Ses tasarımı oyunu daha da atmosferik hale getiriyor.

Oyun en çok sinirlerini gıdıklamayı seven insanlar için uygundur. Oyunda anlatılan eylemler uzak bir gelecekte, günümüzden üç yüz yıl sonra gerçekleşir. Bu süre zarfında insanlık, dünyalar arası seyahatlerde ve yeni teknolojilerde ustalaştı, ancak daha da acımasız ve acımasız hale geldi. Adı Jacob Lee olan ana karakter, kendisini Jüpiter'in ayında bulunan Dark Iron adlı maksimum güvenlikli bir hapishanede bulur. Burası, mahkumların üzerlerinde insanlık dışı bir deney yaptıktan sonra korkunç canavarlara dönüştürüldüğü kasvetli bir yer. Ana karakterle birlikte göreviniz, bu yerde hayatta kalabilmek, güvenli bölgeye girebilmek ve bu korkunç kurumdan kaçabilmektir.

Oyunda hayatta kalabilmek için birçok şeyi aynı anda yapmanız gerekiyor:

  • Bunu hapishane kolonisinin sakinlerine kim ve neden yaptı sorularına cevap bulmak için gezegenin yüzeyini ve mağarayı keşfedin
  • Bu tüyler ürpertici yerde yaşayan çok hızlı mutasyona uğrayan canavarlara karşı doğru taktikleri bulun
  • Yeni ölümcül silah ve zırh türleri üretmek için kaynakları ve bulunan enkazları toplayın
  • Karakterinizin dövüş becerilerini ve zekasını geliştirin

Bu görevler arasında bir denge kurmayı başarırsanız oyunda başarıya ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki kısa listede açıklandığı gibi, doğru taktikleri bulmak son derece zor olacaktır. Düşmanlar hızla mutasyona uğrar ve sürekli olarak savaş tarzını değiştirmeniz gerekir. Bazı durumlarda, en iyi seçenek kaçmak veya fark edilmeden bölgeyi geçmeye çalışmaktır.

Ustalaşması zor olacak hamlelik büyük bir cephaneliğe sahip oldukça gelişmiş bir savaş sistemi. Bu, herhangi bir rakibin birkaç fare tıklamasıyla yenildiği bir oyun değil.

Ekipman ve silah yapmak için yolunuza çıkan her şeyi kelimenin tam anlamıyla toplamanız gerekecek. En yararsız görünen şeyler, diğer buluntularla birleştiğinde, usta ellerde gerçek bir süper silaha dönüşebilir.

Arsa biraz karmaşık ama ilginç, tamamlanması beceri seviyesini artıracak ve daha iyi ekipman elde edecek yan görevler var.

Bütün yerleri bulmak kolay değildir, alanı dikkatlice incelemeniz gerekir, ancak düşman kalabalığını çekmemek için çok fazla gürültü yapmayın.

Callisto Protokolünü Oynamak zor ama ilginç, bir sonraki köşede neyin beklediğini tahmin etmek imkansız. Herkes bu projeyi sevmeyecek ama zor oyunları sevenler hayal kırıklığına uğramayacak.

PC'de ücretsiz olarak indirilen Calipso Protokolü ne yazık ki çalışmayacaktır. Oyunu Steam portalından veya geliştiricinin web sitesinden satın alabilirsiniz.

Kendinizi bir süreliğine korku ve umutsuzluk atmosferine kaptırmak için şimdi oyunu yükleyin, orada hayatta kalabilecek misiniz?!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more