Yer imleri

Yerleşimciler: Kralların Mirası

Alternatif isimler:

The Settlers: Heritage of Kings, popüler strateji oyunları serisinin beşinci bölümüdür. PC'de oynayabilirsiniz. Grafikler iyi, 3D, önceki parçalara göre çok daha iyi görünüyor. Oyunun sesi yüksek kalitede, müzik enerjik ama sizi çabuk yorabilir, bu durumda ayarlardan kapatmak kolaydır.

Bu sefer hikaye kampanyasının ana karakteri Dario adında genç bir adam olacak. Tamamen sıradan bir genç adam ama birdenbire kökenleri ortaya çıkıyor. Bunun sayesinde Dario tahtın varisi olur. Ülke şu anda birçok iç çatışma yaşıyor. Tüm eyaletleri birleştirmesine ve yerel aristokrasiyi sakinleştirmesine yardım edin.

Bu ilk bakışta göründüğünden daha karmaşık görünebilir.

Başlamadan önce kontrolleri hızla anlamak için kısa bir eğitim kursuna katılın. Uzun sürmeyecek ve sadece birkaç dakika içinde oynamaya başlamaya hazır olacaksınız.

Çok şey sizi bekliyor:

  • Bölgeyi keşfetmeye başlayın, farklı yönlere gözcü gönderin
  • Kaynakların çıkarılmasını bulun ve organize edin; öncelikle inşaat malzemelerine ihtiyacınız olacak
  • Yeni teknolojileri inceleyin, onlar sayesinde binaları iyileştirebilecek ve silahlar dahil daha karmaşık ürünler üretebileceksiniz
  • Güçlü bir ordu oluşturun, aksi takdirde asi lordlarla baş etmek kolay olmayacak
  • Ticaret yapmaya başlayın
  • Müttefiklerinizin desteğini kazanmak ve düşmanları birbirine düşürmek için diplomasiyi kullanın
  • Dünya çapında birçok oyuncuyla oynayın

İşte oyun sırasında karşınıza çıkacak bazı görevler. Bu tam bir liste değil; The Settlers: Heritage of Kings oynadığınızda diğer her şeyi öğrenebilirsiniz.

Oyunun bu bölümünde pek çok değişiklik oldu. Daha önce kentsel planlama ve ekonomi ilk sırada yer aldıysa, şimdi askeri işler ana konu haline geldi. Pek çok eleştirmen oyunun artık benzersizliğini kaybettiğine inanıyor; bunun böyle olup olmadığına oyuncular karar verecek.

Önceki bölümlerde olduğu gibi burada da savaşlar gerçek zamanlı olarak gerçekleşiyor. Rakiplerin yapay zekası gözle görülür şekilde iyileştirildi ve zafer artık çok daha zor. Ancak yine de birkaç zorluk seviyesi var, herkes kendisine uygun olanı seçebilir.

Tek oyunculu harekata ek olarak diğer oyuncularla rekabet etme fırsatı da var. Bu, çok sayıda mevcut seçenek arasından bir kart seçilerek yapılabilir.

Yaratıcı olmak istiyorsanız, oyunun kullanışlı bir editörü var, bu sayede kendi senaryonuzu veya tek bir seviyeyi oluşturup diğer oyuncularla paylaşma fırsatına sahip olacaksınız.

Seçilen moda bağlı olarak The Settlers: Heritage of Kings'i hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynayabilirsiniz. Çok oyunculu oyunlar için bağlantı gereklidir ancak kampanyanın keyfini internet bağlantısı olmadan da çıkarabilirsiniz.

The Settlers: Heritage of Kings'i PC'ye ücretsiz indirme, ne yazık ki bunun bir yolu yok. Oyunu Steam portalından veya geliştiricilerin web sitesinden satın alabilirsiniz.

Çatışmalarla dolu krallığı birleştirmek ve sakinlerini daha mutlu etmek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more