Yer imleri

Yerleşimciler: Bir İmparatorluğun Yükselişi

Alternatif isimler:

The Settlers: Rise of an Empire The Settlers serisinin altıncı oyunu olan bu oyun, şehir planlama simülatörünün unsurlarını içeren gerçek zamanlı bir stratejidir. PC'de oynayabilirsiniz. Performans gereksinimleri çok yüksek değil, optimizasyon iyi. 3D grafikler karikatür tarzında çok güzel, çok detaylı. Oyun profesyonelce seslendiriliyor, müzik hoş.

Bunun serideki altıncı oyun olması, projenin başarısı hakkında çok şey anlatıyor.

Görevler önceki bölümlere göre pek değişmedi; kendi imparatorluğunuzu yaratmanız gerekiyor. The Settlers: Rise of an Empire'ı oynamak, yenilikler sayesinde önceki bölümlere göre çok daha ilgi çekici olacak.

Her şeyin yolunda gitmesi için pek çok şey yapmanız gerekir:

  • Gerekli tüm kaynakları çıkarın
  • Küçük bir köyü büyük, iyi korunan bir şehre dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi inşa edin
  • Çevrenizdeki dünyayı keşfedin
  • Kontrolünüz altındaki bölgeyi genişletin
  • Düşman birimleriyle savaşın
  • Daha iyi silahlar ve satılacak ürünler üretmek için teknolojileri inceleyin
  • Altın kazanmak için ticaret yolları inşa edin ve üretilen ürünleri satın
  • Diplomasiye katılın, kaba kuvvet her şeyi çözmez

Bu küçük liste yalnızca oyun sırasında yapılması gereken ana görevleri içerir.

Başlangıçta tüm dikkatinizi kaynakların çıkarılmasına vermeniz gerekecek ve önceki bölümlere kıyasla çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Geliştiriciler oyunu daha gerçekçi hale getirmeye çalıştı, artık nüfusun kıyafetlere ve daha fazlasına ihtiyacı var. Mutlu çalışanlar çok daha verimli çalışır, bunu unutmayın.

Bu serideki oyunların pek çok hayranı, daha çok askeri bir stratejiye benzemeye başladığından önceki bölümden şikayetçi oldu. Geliştiriciler bu sefer istekleri dinledi ve oyunculara inşaat ve ekonomik kalkınmaya daha fazla odaklanma fırsatı verdi.

Teknoloji çok önemlidir; hangi endüstriyel binaları inşa edebileceğinizi belirler. Daha gelişmiş atölyeler, satılık daha fazla ürün üretmenize ve askerlerinizi daha iyi donatmanıza olanak tanıyacak.

Bu kısımdaki askeri işler arka planda kaldı ama bu bir orduya ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmiyor.

Dünyayı keşfetmeleri için izci gönderirken, düşman kabilelerle karşılaşırsanız olası bir saldırıyı püskürtmeye hazır olun. Bu nedenle, ancak yeterli savunma yapıları inşa ettikten ve askerleri eğittikten sonra keşif yapmalısınız.

Yeni bölgeleri mülklerinize katmak için savaşmak zorunda kalacaksınız. Acele etmeden hareket edin; çok sayıda düşman birimiyle aynı anda savaşmak zor olacaktır.

Tek oyunculu kampanya ilginç. Yeni başlayanlar için çeşitli eğitim görevleri vardır. Daha deneyimli oyuncular öğreticiyi atlayabilecektir.

Diğer insanlara karşı çevrimiçi oynamak mümkündür.

Kendi komut dosyalarınızı oluşturabileceğiniz ve bunları toplulukla paylaşabileceğiniz kullanışlı bir düzenleyici var.

İnternet yalnızca çevrimiçi olarak gerçek kişilere karşı oynamak için gereklidir; kampanya çevrimdışı olarak da oynanabilir.

The Settlers: Rise of an Empire'ı PC'ye ücretsiz olarak indirin, ne yazık ki işe yaramıyor. Oyun Steam portalından veya resmi web sitesinden satın alınabilir.

İmparatorluğunuzu şimdi kurmaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more