Yer imleri

Tahtın Düşüşü

Alternatif isimler: Tron Şelalesi

Thronefall, RPG ve gerçek zamanlı strateji türlerini birleştiren bir oyundur. Thronefall'ı oynayabilmek için bir PC veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacak. 3D grafikler çok sıradışı görünüyor, karikatür tarzında renkliler. Seslendirmeler tarif edilemez bir atmosfer yaratıyor, müzikler hoş ve oyunu oynarken çok zaman harcasanız bile sizi yormuyor.

Oyundaki olaylar bir fantezi dünyasında geçiyor. Burası çok güzel bir yer ama burayı tüm sakinler için güvenli hale getirmek için birçok savaştan geçmeniz gerekiyor.

Görev kolay olmayacak, birçok görev olacak:

  • Seyahat edin ve uçsuz bucaksız dünyayı keşfedin
  • Zevir edilemez bir kale yaratın ve onu savunmaya hazırlanın
  • Savaşçılara yiyecek sağlamak için çiftçilikle meşgul olun
  • Binaları yükseltin ve yerleşim yerinizin alanını genişletin
  • Orduyu güçlendirin ve yeni askerlerle doldurun
  • Üstün düşman kuvvetleriyle savaşın

Tüm bunlar ve listede yer almayan çok daha fazlası Thronefall oynarken sizi bekliyor.

Kısa bir eğitimi tamamladıktan sonra size verilen görevi yerine getirmeye başlamak en doğrusu. Bu sizi uzun süre meşgul etmeyecek ancak oyun mekaniğini ve kontrollerini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Olan her şey döngüseldir. Günün saati değiştikçe görevleriniz de değişecektir. Gündüz en iyi şekilde bir ordu kurmak ve güçlendirmek için kullanılır, gece ise savaş alanında beceri göstermeniz gereken zamandır.

Gerçek zamanlı olarak savaşmanız gerekecek. Sadece birliklere liderlik etmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda ön saflarda savaşarak askerleri de savaşa yönlendirmeniz gerekecek. Hızlı hareket etmelisiniz, aksi takdirde daha zayıf rakiplere karşı bile savaşı kaybedebilirsiniz. Kadroda hangi savaşçıların olacağı yalnızca size bağlıdır. Yakın dövüşte düşmanları yok etmek mi yoksa uzaktan yay ile ateş etmek mi istediğinize karar verin.

Dövüş becerilerinin yanı sıra ekonomi de önemlidir. Her karar yerleşiminizi güçlendirebilir ya da yok olmasına neden olabilir. Bir karar vermeden önce sonuçlarını öngörmeye çalışın. Bir noktada duvarları güçlendirmek daha fazla fayda sağlayacak, diğer tarafta ise kaynakları erzak üretimini artırmaya harcamak daha iyi olacak. Yeni teknolojileri incelemeyi unutmayın, bu size hem savaş alanında hem de üretimde avantaj sağlayacaktır.

Her oynanışta harita rastgele oluşturulur, bu da Thronefall'ı istediğiniz kadar oynamanıza olanak tanır.

Birkaç zorluk seviyesi var, uygun olanı seçebileceksiniz.

Her zaman kazanamayacağınız gerçeğine hazırlıklı olun. Çabuk kaybetseniz bile, daha deneyimli hale gelecek ve bir dahaki sefere düşmanların saldırılarına daha etkili bir şekilde dayanabileceksiniz.

Thronefall'ı çevrimdışı oynayabilirsiniz. Ancak oyun dosyalarını indirmek için yine de bir ağ bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Thronefall'ı PC'ye ücretsiz indirmek maalesef çalışmayacak. Oyunu Steam portalından veya geliştiricilerin web sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. Tasarruf etmek istiyorsanız satış sırasında çok daha ucuza Thronefall'ı koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Bir masal dünyasında kötülüğe direnmek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more