Yer imleri

Travianü (Travian TR)

Alternatif isimler: Travian TR, Traviangames

Travianü sanal evreni

Travian oyunu kendi türünde benzersiz bir askeri-ekonomik stratejidir. Çok renkli ve olağanüstü grafiklerden başlayarak, çizilmiş minimalist bir tasarımla yapılmış, ancak aynı zamanda çok yüksek kalitede ve 2011'den beri oyuncular arasında Avrupa Şampiyonası'nın düzenlendiği gerçeğiyle biten birçok özellik var. Bazı insanlar bu tarayıcı tabanlı çok oyunculu projeyi sportif-teknik nitelikte bir oyun olarak adlandırıyor.

Bu oyunun geliştiricileri ve yazarları ona birçok işlev, görev ve birim kazandırmışlardır, ancak buna rağmen yönetilmesi çok kolaydır. Oyunun başlangıcı ve sonu vardır, oyuncunun ana görevi Natar köyünü ele geçirmek, onu yok etmek ve özel bir eser elde etmektir. Onun yardımıyla Dünya Harikası'nı inşa edebilirsiniz ve onu 100. seviyeye kadar pompaladıktan sonra oyuncu kazanan olarak kabul edilir. Tek oyunculu oyunda bunu yapmak imkansızdır, bu nedenle kullanıcılar takımlar halinde birleşir, ortak planlar yapar ve birliklerini zafere götürecek stratejiler geliştirir.

Travian Legends hakkında her şey

Travianü oynamaya başlamak için kayıt gereklidir. Kayıt formu neredeyse anında doldurulur, oyuncunun e-posta adresini bırakması ve aynı şifreyi iki kez yazması gerekir. Yetkilendirmeyi geçmek için sosyal ağların düğmelerini kullanmak daha da kolaydır. Kayıt prosedüründen sonra oyuncu, geliştiricilerin ona halklarıyla birlikte üç devlet seçeneği sunduğu dünyaya girer, her birinin kendine özgü özellikleri, güçlü ve zayıf yönleri ile ekonomik ve askeri gelişim özellikleri vardır:

  • Romalılar - Romalıların yaşadığı devlet yavaş gelişir, çünkü tüccarlar yavaş hareket eder ve fazla bir şey alamazlar, ancak aynı anda iki eylem olasılığı vardır, köyün içindeki binalar ve dışındaki alanı işlemek, şehir duvarları diğer uluslardan çok daha güçlüdür. Praetorian tarafından yönetilen Roma ordusu, inşa edilmesi pahalı ve yavaş olmasına rağmen güçlü ve kuvvetlidir;
  • Galyalılar - yeni başlayan oyuncular için en iyisidir, hem savaş hem de ticaret hamlelerinde daha hızlıdırlar. Avantajları büyük önbellekler ve tuzakların varlığıdır, saldırganlara karşı savunmak için şehrin etrafına yerleştirilebilirler;
  • Almanlar harika savaşçı bir halktır, oyunun askeri bileşeninden hoşlanan oyuncular için uygundur. Komşuları soymak ve diğer insanların topraklarını mahvetmek için idealdirler, ancak yeni gelenler oyunun ekonomik kısmında onlarla başa çıkmakta zorlanacaktır.

Oyuna yapılan yeni eklemelerden biriyle iki kavim daha eklendi - Hunlar ve Mısırlılar. Her iki kabilenin de avantajları ve dezavantajları var. Mısırlılar daha iyi savunma yaptıklarından ve zırhlı birimlere sahip olduklarından yeni başlayanlar için daha uygundur. Ayrıca, daha fazla taşınabilir kaynağa ve güçlü savunma duvarlarına sahipler. Hunlar ise deneyimli oyunculara, birden fazla Travian TR dünyasını geçmiş ve oyunun mantığını anlamış olanlara uygun olacaktır. Onların avantajı son derece güçlü süvarileri ve hızlarıdır. Saldırıya daha fazla odaklandıkları için müttefiklerinin savunmasına daha fazla güvenirler.

Travianü oynamak çok ilginç, sadece dört tür kaynak olmasına rağmen - demir, ahşap kil ve tahıl, endüstrinin gelişimi oyuncuyu daha yüksek bir ekonomik seviyeye taşıyor. Projedeki en gerekli kaynak tahıldır, ordu ve nüfus tarafından tüketilir, köy büyüdüğü tarlalara bağlanır.  Kaynakların çıkarılmasını artırmak, üretim inşa ederek ve vahalara katılarak inşa edilebilir, ancak aynı zamanda büyük bir dezavantaja sahiptirler, onlar aracılığıyla şehirleri soyacak engelsiz geçiş düşmanları.

Travian Legends'da ulusların her birinde ordu geliştirilmiştir. Ordunun beş kolu vardır:

  • Piyade
  • Süvari
  • İstihbaratın casus departmanı
  • Kuşatma Mekanizmaları
  • Liderler - Romalıların senatörleri, Galyalıların liderleri ve Germenlerin reisleri vardı.

Savaş, saldırının doğasına ve amacına göre değişir; yağmalamak, tüm düşman ordusunu yok etmek veya bir köyü yerle bir etmek için saldırabilirsiniz. Başarılı bir gelişim için oyuncular birbirleriyle iletişim kurmalı, anlaşmalar ve ittifaklar yapmak için ticari bağlar kurmalıdır. Yazarlar ayrıca ittifaklar arasında sözleşmelerin yapılmasını da sağlamışlardır.

Travian giriş sunucuları:

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more