Yer imleri

Valheim

Alternatif isimler:

Valheim kesinlikle dikkate değer bir oyun. Bu bir RPG, ama aynı zamanda en iyi açık dünya hayatta kalma simülasyonlarından biri. Bu oyunda oyuncuları klasik tarzda güzel grafikler ve çok iyi ses eşliği bekliyor. Ayrıca oyun işbirlikçidir, hem kendi başınıza hem de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Co-op modu 10 oyuncuya kadar katılabilir.

Valheim'yi oynamadan önce İskandinav destanıyla tanışacaksınız. Savaştan sonra, yüce tanrı Odin'in, Valheim adlı onuncu dünyaya şiddetli mahkumlar gönderdiği söylenecek. Bundan sonra, bu dünyayı diğer dünyalara bağlayan Yggdrasil'in dallarını kesti. Ancak bir süre sonra Odin, tutsakların hayatta kaldığını ve dünyanın geri kalanına karşı kötülük planladıklarını öğrendi. Sonra Odin, bu planları engellemek için savaşçıların ruhlarını Mitgard'dan Valheim'a gönderdi.

Oyun boyunca tam bir savaşçı olacaksınız. Dev bir kuzgun sizi tam merkeze götürecek ve oradan Valheim topraklarında yolculuğunuza başlamanız gerekecek.

Bu oyunda çok az toprak yok, birkaç saatte geçemezsiniz.

Ziyaret edeceksiniz:

  • Çayır
  • Kara Orman
  • Bataklıklar
  • Dağlar
  • Ovalar

Ve bu listenin sadece bir kısmı. Ama her şeyden önce, silahlar ve aletler için malzemeler bulun.

Bir sonraki konuma gitmek için mevcut olanın patronunu bulmanız ve yenmeniz gerekir. Bazen yenmek zor, ama bazen sadece bulmak zor. Patronu yendikten sonra kupasını alıyoruz ve yerleşimdeki bir kancaya asıyoruz.

Geçerken, yalnızca kendiniz için silah ve zırh oluşturmak için kaynağı toplamakla kalmaz, aynı zamanda yerleşiminizi de donatırsınız. Bununla sınırlı değilsiniz, hikaye kampanyasını geçici olarak unutabilir ve örneğin başka bir oyundan bir kasaba inşa etmeye, yeniden yaratmaya başlayabilirsiniz. Bir nevi Minecraft'a benziyor. İnşa etmek ilginçtir, inşaat sırasında fizik yasaları bile dikkate alınır. Binanın ağırlığını ve desteklerin gerekli gücünü doğru bir şekilde hesaplamak gerekir, aksi takdirde her şey çökecektir. Kaynakları çıkarırken dikkatli olmakta fayda var, bir ağaçla kolayca çivilenebilirsiniz.

İnşaat, yerleşim yeri oluşturulması ile sınırlı değildir. Bir bahçe dikin, bir bahçe dikin. Arı yetiştirin, hatta bir köpek ve kedi alın.

Bütün hanenin korunmaya ihtiyacı var, her şeyi zamanında duvarlarla kapatmak gerekiyor, aksi takdirde ışığa dolaşan trol kesinlikle sizi ve köyün diğer sakinlerini memnun etmeyecek.

İnşa etmek için malzemelere ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan her şeyi teslim etmek için tekneleri kullanabileceksiniz. Oyunun başında basit bir sal olacak, ancak zamanla bir uzun gemi inşa etmek mümkün olacak. Ancak her şey o kadar basit değil, bu bir motorlu tekne değil ve rüzgarın her zaman elverişli olmadığı gerçeğini hesaba katarak yelken kullanmayı öğrenmeniz gerekecek.

Yiyecek oyunda alışılmadık bir rol oynuyor. Ölme tehlikesiyle karşı karşıya değilsiniz, ancak yiyecekler size biraz güç verir ve farklı yiyecek türlerinin farklı etkileri vardır.

Savaş sistemi de geliştiricilerin dikkatinden yoksun değil, her şey çok gerçekçi. Çeşitli düşmanların belirli silah türlerine karşı zayıflıkları olabilir, bu özellikle patron savaşlarında en iyi şekilde dikkate alınır.

Valheim PC'de ücretsiz indir, ne yazık ki çalışmayacak. Ancak bu oyunu Steam oyun alanından veya resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Hemen oynamaya başlayın ve bunun bu türün en iyi oyunlarından biri olduğundan emin olun!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more