Yer imleri

Warcraft 2

Alternatif isimler:

Warcraft 2 klasik gerçek zamanlı strateji. Oyunun oldukça uzun zaman önce piyasaya sürülmesine rağmen şu anda bile alaka düzeyini kaybetmedi. Yüksek çözünürlüklü dokulara sahip güncellenmiş sürüm sayesinde oyun, hayranları yüksek kaliteli grafiklerle memnun edecek, ancak bu proje bu parametrede en iyi modern oyunlarla rekabet edemiyor. Seslendirmeler klasik tarzda yapılıyor ve müzikler hoş.

Bu oyun serisine aşina iseniz, muhtemelen olay örgüsünün ne tür bir yüzleşmeyi anlatacağını zaten biliyorsunuzdur. İnsanların dünyası orkların dünyasıyla çarpıştı.

Birkaç kampanya var, her birini inceleme fırsatınız olacak. Bu şekilde her iki tarafın amaçlarını ve geçmişlerini daha iyi anlayacaksınız.

Kontrol arayüzü basit ve sezgiseldir. Daha önce bu serideki oyunları oynadıysanız ne yapacağınızı, nasıl yapacağınızı hızlı bir şekilde hatırlayacaksınız. Warcraft evreniyle ilk tanışmanız buysa, geliştiricilerin hazırladığı ipuçları ve küçük bir eğitim görevi yardımınıza gelecektir.

Görevler RTS stratejileri için oldukça yaygındır:

  • Devasa bir oyun dünyasını keşfedin
  • Kaynaklar açısından zengin yerleri bulun ve bunların çıkarılmasını organize edin
  • Şehirlerinizi genişletin, yeni binalar inşa edin, binaları iyileştirin
  • Teknolojileri inceleyin ve bunları silah üretiminde veya inşaatta uygulayın
  • Yerleşim yerlerinin etrafına aşılmaz duvarlar inşa edin ve savunma yapıları kurun
  • Büyük, iyi silahlanmış bir ordu oluşturun
  • Savaşlar sırasında düşmanları yen

Bu liste oyundaki ana etkinlikleri içerir ancak tüm bunları yapmanın ne kadar ilginç olacağını anlatamaz.

Birçok oyun modu var, birkaç hikaye kampanyası var. Tek oyunculu senaryoları ve çevrimiçi çok oyunculu görevleri oynayın. Rakipleriniz başka kıtalarda bile bulunan gerçek insanlar olabilir. Harekâtları gözden geçirerek başlamak en iyisidir; böylece tüm karakterleri tanıyacak, her grubun ne tür savaşçılara sahip olduğunu öğrenecek ve onların güçlü yönlerini anlayacaksınız. Kolay, orta veya zor zorluk seviyesini seçmek mümkün olacak, çeşitli seçenekler mevcut.

Hareket tamamlandıktan sonra şansınızı diğer oyuncularda deneyebilirsiniz. Kiminle karşı karşıya olduğunuza bağlı olarak çevrimiçi mod çok zor olabilir.

Yaratıcılık tutkunları için kullanışlı bir senaryo düzenleyici var. Oluşturduğunuz haritaları toplulukla paylaşabilir veya diğer oyunculardan alınan senaryoları indirebilirsiniz.

Warcraft 2'yi oynamak için

İnternet erişimi gerekli değildir. Yerel kampanyalar çevrimdışı olarak kullanılabilir; çevrimiçi bağlantı yalnızca diğer kişilerle oynamak için gereklidir.

Bu oyun ilk stratejilerden biriydi; modern projeler birçok kararı Warcraft evreninden almıştır.

Warcraft 2'yi PC'ye ücretsiz indirme, ne yazık ki bunun bir yolu yok. Oyunu Steam portalından veya geliştiricilerin web sitesinden satın alabilirsiniz. İşte zamansız bir klasik, özellikle fiyatı tamamen sembolik olduğundan mutlaka satın alın.

Orklar ve insanlık arasında varoluş savaşının olduğu bir dünyada eğlenceli vakit geçirmek için hemen oynamaya başlayın!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more