Yer imleri

Savaş Thunder

Alternatif isimler: Savaş Thunder

War Thunder - İkinci Dünya Savaşı sırasında tam daldırma

PC oyunu War Thunder, zamanın çeşitli askeri ekipmanlarını kullanan II. Dünya Savaşı'nın gerçek olaylarına dayanmaktadır. Bugün oyunda tanklarda, uçaklarda, gemilerde, avcı uçaklarında ve helikopterlerde savaşabilirsiniz. O yılların her türlü askeri teçhizatı, en küçük ayrıntısına kadar çalıştı. Her şey havacılıkla başladı, ancak geliştiriciler orada durmamaya ve başka tür savaş araçları ekleyerek oyunu olabildiğince gerçekçi hale getirmeye karar verdiler.

Yaratıcılar projenin tarihi kısmını ciddiye aldılar, War Thunder oyunu askeri operasyonların gerçek olaylarını tamamen yeniden yaratıyor. Kullanıcı bu projeye katılarak kendini farklı bir zamanda bulur ve o zamanın olaylarına bağımsız olarak katılarak savaşın tarihini inceleyebilir. Tarihsel bileşen, gerçeğe mümkün olduğunca yakın olan tek şey değil, geliştiriciler, uçak ve tanklar yaratırken, her modelin özelliklerini incelediler, tüm askeri teçhizat birimleri prototipler, görünüm ve teknik özelliklerle örtüşüyor. Oyunun fiziği de gerçeğe olabildiğince yakın, tankın paletleri kırılabilir veya çukura sert bir vuruştan sonra şasi hasar görebilir.

Bu projenin yazarlarının başlangıçta tasarladıkları gibi bir hava simülatörü, ancak oyun, ana fikrin askeri strateji ve uçuş simülasyonu olduğu basit bir çok oyunculu çevrimiçi oyunun ötesine geçti. Geliştiriciler, projeye ek donanım ekleyerek oyunu yeni bir küresel düzeye taşıdı. Tüm ekipman, koşullu olarak yerde uçan, yüzen ve hareket eden şeylere bölünebilir. Yani havacılık, helikopterler, kara araçları ve donanma.

Başlangıçta, yalnızca birkaç ülkenin savaş birimlerinde uçmak veya seyahat etmek mümkündü. Ancak bugün oyunda 10'dan fazla temsil ediliyor: ABD, Almanya, SSCB, Büyük Britanya, Japonya, Çin, İtalya, Fransa, İsveç ve İsrail. Her ülke kendi tarzında benzersizdir ve tekniğin de kendine has özellikleri vardır. Biri tank üretiminde güçlü, biri uçak yapımında harika ve biri denizde yenilmez. Savaşların küresel doğasını anlamak için, çok sayıda oyuncunun aynı anda savaşta olduğunu ve size her yönden saldırabileceklerini anlamalısınız.

War Thunder

Oyununun İncelikleri

Projeye katılmak için War Thunder oyununu indirmeniz gerekiyor, bu istemci versiyonudur. Bilgisayara küçük bir program (başlatıcı) yükledikten sonra, oyuncu yolculuğuna çevrimiçi olarak başlayacaktır. Var Thunder'ı indirmek için en az 1 tane gerekir. 5 gigabayt RAM ve 3 gigabayt sabit disk alanı. İstemciyi kurduktan sonra kayıt gereklidir ve oyuncu gerekli temel kaynakları alır. Zorluk derecesine göre bölünmüş dört savaş modunda savaşlara katılabilirsiniz. Yeni başlayanlar, bir asistanın bulunduğu eğitim için bir arcade modu seçebilir, kontrolün inceliklerini ve bu teknoloji modelinin özelliklerini öğretir. Gerçekçi bir modda, gerçek savaşların tarihi ve arazisi tamamen yeniden yaratılır. Simülatör modu, oyuncunun kontağı çevirmeden en ince ayrıntısına kadar kendini pilot ya da tanker gibi hissetmesini sağlar, hiçbir yere gitmezsiniz ve uçmazsınız. Savaş eylemleri çeşitlidir, bunlara hem ekip olarak hem de bağımsız olarak katılabilirsiniz:

 • Bir veya ortak oyuncu için görevler - burada çeşitli özel görevleri tamamlamanız veya bilgisayar düşmanlarına karşı savaşlara katılmanız gerekir;
 • Oturum tabanlı takım savaşları - bunlara gerçek oyuncular katılır. Her takımın 16 kullanıcısı var, birbirleriyle savaş halindeler. Kazanmak için görevleri tamamlamanız, düşman havaalanını ele geçirmeniz veya yok etmeniz gerekir;
 • Yarış - pistin geçişinde maksimum hızda pilotlar arasındaki rekabet;
 • Events - Otantik savaşların tarihsel yeniden yaratılması. Bu tür savaşlara yalnızca gerçek bir savaşta bu yerde bulunan araçlar katılabilir.

War Thunder'ın askeri teçhizatı: tanklar, uçaklar, helikopterler, gemiler

Oyuna var olduğu süre boyunca eklenen her şeyi anlatmak zor. Çalışma bugün de devam ediyor.

 • Tanks: hafif, orta ve ağır, kundağı motorlu silahlar, SPAAG'ler ve ayrı bir premium zırhlı araç.
 • Filo: mavnalar, tekneler, deniz avcıları, muhripler, kruvazörler, savaş gemileri + birinci sınıf zırhlı araçlar.
 • Havacılık: avcı uçakları, saldırı uçakları, saldırı uçakları, bombardıman uçakları, jet uçakları, helikopterler + premium zırhlı araçlar.

Teknik rütbeler de var, yedi tane var. Rütbe ne kadar yüksek olursa, kalite ve savaş gücü o kadar yüksek olur. Yedinci sıra genellikle modern savaş birimleridir, ancak burada savaş alanında kendini iyi kanıtlamış bir nadirlik de bulabilirsiniz. Premium zırhlı araçları unutmayın. Tarihte bir iz bıraktı ve aşina olabileceğiniz kendi efsanesine sahip. Böyle bir aygıtın başında oturan kişi, istemeden, haklı bir amaç için savaşan zamanımızın bir kahramanı gibi hissediyor.

War Thunder Viking Rage PC - Büyük Oyun Güncellemesi

İsveç ve ötesi için dört düzineden fazla yeni araç:

 • CV 90105 TML - taret ve 105 mm top, piyade savaş aracınızı gerçek bir tanka dönüştürecek.
 • Pvrbv 551, gerçek bir İsveç TOW güdümlü roketatarla donanmış bir tank avcısıdır.
 • lkv 103 - harç, kundağı motorlu topçu birimi, mükemmel dinamiklere ve hıza, güçlü birikimli atışa sahiptir.
 • Lago I, II. Dünya Savaşı'nın patlak vermesi sırasında ilk İsveç tanklarından biri olan orta boy bir tanktır.
 • U-SH 405 - iki roketatar, mükemmel manevra kabiliyeti ile donatılmış ölümcül silahlar da küçük olabilir.
 • Yıldırım F. 6 - İngiliz jet uçağı, iki makinenin hız işaretinin üstesinden gelmeyi başardı, mükemmel uçuş özelliklerine sahip.
 • cruiser Sverdlov hafif ve manevra kabiliyetine sahip, belirlenen hedeflerle başa çıkmak için mükemmel, SSCB için geliştirildi.
 • ZTZ96A - Çin'in ikinci bin yılın sonunda dünyaya tanıtılan, termal görüntüleyici ile donatılmış ana muharebe tankı.
Oyunda elbette ABD için

Apache helikopterleri (AN-64) yer alıyor. İsveç ve Danimarka'nın yeni lokasyonlarını da unutmadık. War Thunder Viking Rage'i hemen bilgisayarınıza indirin ve savaşa katılın!

Beklenen War Thunder güncellemesi

Sırasıyla Saab J35A Draken ile oyunun en iyi uçakları ve önleyicileri MiG-27M ve JA37C Jaktviggen'e getirildi. Toplam 45 muharebe birimi ve yükseltmeleri. İki yeni konum "Cosmodrome" ve "Breslau". Alternatif bir evrenden yeni uçak görevi "Operation Honolulu" (ne olmuş olabilir). Bu güncelleme, savaşlara dinamikler ekledi. Güncellemelerin tam listesini görmek için, PC'nize War Thunder'ı indirmeniz ve ilk savaşına katılmanız gerekiyor!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more